cmu.edu

Staňte sa partnerom Martinusu a zarobte na svojich knihách dvakrát

Ak ste už počuli o spojení affiliate marketing, tak vedzte, že aj Martinus má svoj vlastný a ako autori ho môžete využiť, aby ste zvýšili svoje príjmy pri predaji kníh. Ak ste ešte nepočuli, práve pre vás je určený tento článok.

Čo je partnerský systém?

Affiliate marketing je spôsob podpory predaja, ktorý motivuje k privádzaniu ľudí na stránky predajcu, aby tam nakúpili. Za každého zákazníka, ktorý u predajcu nakúpi, je poskytnutá odmena. Napríklad ako keby vám dala kaderníčka 5 eur za každého nového klienta, ktorý si u nej dá urobiť melír a povie, že prichádza na vaše odporúčanie. Kaderníčka je spokojná z nového zákazníka, ten z nového melíru a vy z piatich eur.

To isté sa deje aj v online priestore a konkrétne aj v knižnom svete. Kníhkupectvo Martinus odmeňuje tých, ktorí sa stanú jeho partnermi a zo svojich stránok odkazujú na jeho web. Takýmto partnerom sa môže stať ktokoľvek, no patria medzi nich hlavne rôzne knižné portály, webmagazíny, knižní blogeri či autori.

Ako funguje partnerský systém Martinusu?

Všetci títo partneri sa knihami zaoberajú, píšu ich či propagujú, a na svojich stránkach teda často uvádzajú odkazy na rôzne tituly. Technický žargón nechám bokom, ale keď má takýto odkaz isté parametre (ktoré sa dajú získať práve registráciou v partnerskom systéme), Martinus vie, že zákazník sa dostal na jeho web práve cez stránku tohto autora, blogera, magazínu atď. Keď potom zákazník na stránke nakúpi – a je úplne jedno, či práve práve propagované knihy alebo úplne iný tovar – Martinus partnera odmení. Nie je to žiadna samoúčelná reklama, ale celosvetovo overený model atraktívny pre všetky strany.

Špeciálne partnerské odkazy sa dajú využívať kdekoľvek – na neobmedzenom počte stránok, v príspevkoch na sociálnych sieťach, v pätičke e-mailu – kdekoľvek, kde by ste inak vložili obyčajný odkaz na nákup knihy. Čím viac umiestnení, tým väčší počet ľudí, z ktorých budete mať konkrétny finančný úžitok.

Odkazovať môžete na na hlavnú stránku, na konkrétny titul, ale aj na zoznamy kníh – žánru, autora, vydavateľstva, kolekcie…

Provízia a ďalšie výhody pre autorov

Ako províziu v partnerskom systéme si môžete vybrať buď 5 % z ceny objednávky priamo na váš účet alebo 7 % vo forme darčekovej poukážky na nákup v Martinuse.

Prvá možnosť sa hodí najmä v prípadoch, že chcete tieto príjmy použiť povedzme na vydanie ďalšej knihy alebo pre úplne iné, osobné účely. Druhá možnosť poteší tých, ktorí sami pravidelne nakupujú knihy, a tak sa im to týmto spôsobom trošku viac oplatí. Okrem toho, darčekovú poukázku si môžete dať vystaviť už po nazbieraní 10 €, peniaze na účet až od 33 €.

To by ale nemal byť žiadny problém, tento osvedčený promo koncept totiž vopred počíta aj so zádrhelmi. Isto sa aj vám často stáva, že svoj nákup zvažujete a či už je to knižka, chladnička alebo počítač, najskôr si idete daný produkt viackrát obzrieť. Partnerský systém preto uchováva informácie o tom, odkiaľ zákazníci prišli ešte 7 dní potom, ako sa preklikli cez vašu stránku. Ak teda niekto klikne na váš partnerský odkaz v pondelok, ale reálne urobí nákup až v nedeľu, odmena je stále vaša.

Čo je ešte lepšie, provízia sa nepočíta podľa toho, koľko vašich kníh si takto získaný zákazník kúpil, ale podľa celkovej sumy objednávky. Ak teda vaša kniha stojí 10 € a zákazník si vyberie ďalší tovar za 40 €, dostanete províziu počítanú zo sumy 50 €. No a najlepšie nakoniec: províziu si zaslúžite dokonca aj v prípade, že objednávka neobsahuje žiadnu vašu knihu! Martinus skrátka odmení vás ako sprostredkovateľa, ktorý tohto zákazníka priviedol na jeho web a na nič iné sa nepýta.

Prečo sa oplatí zaregistrovať?

  1. Je to jednoduché. Netreba ovládať programovanie, stačí si vytvoriť účet, ktorý ponúka niekoľko možností tvorby partnerských odkazov.
  2. Žiadne investície. Používanie partnerského systému je zdarma, môžete sa sústrediť na výhody, ktoré ponúka.
  3. Žiadne zádrhely. Čím viac ľudí bude na vaše partnerské odkazy klikať, tým je šanca na častejšie a vyššie provízie.
  4. Pasívny príjem. Zarábate doslova bez námahy a obmedzení.

Ako sa stať partnerom Martinusu?

1. Zaregistrujte sa na stránke partner.martinus.sk.

Budete potrebovať svoje bežné zákaznícke martinusácke konto (ak ho nemáte, stačí ho vytvoriť). Okrem osobných údajov sem vložíte aj adresu svojej webstránky či blogu, kde sa chystáte partnerský systém najviac využívať.

Po schválení registrácie môžete partnerský systém naplno využívať.

2. Vytvorte partnerský odkaz

Kliknite na časť Generátor odkazov. Ak chcete vytvoriť partnerský odkaz pre vašu knihu, vložte jej martinusácku URL alebo ju vyhľadajte podľa názvu a kliknite na Vygenerovať odkazy a bannery.

Ako prvý uvidíte partnerský odkaz v textovej podobe. Nezľaknite sa jeho dĺžky – funguje ako klasický link a obsahuje všetko potrebné, aby Martinus vedel merať jeho používanie.

Nižšie nájdete aj pomocníka pre tvorbu bannerov – tie sa dajú vytvoriť v 3 základných podobách: štvorcový, vodorovný a zvislý „slížikový“ banner. Vybrať si môžete aj z niekoľkých farieb pozadia a zapnúť či vypnúť zobrazovanie ceny. Na svoj web môžete bannery vložiť pomocou skriptu, používatelia WordPressu majú k dispozícii jednoduchý plugin. Ten uľahčuje ich pridávanie – stačí vložiť URL titulu a banner sa vygeneruje priamo v článku.

3. Nechajte sa odmeniť

To, ako sa vám vo využívaní partnerského systému darí, si môžete pozrieť v časti Prehľady a štatistiky. Najdôležitejšia je spodná časť so zoznamom objednávok – niektoré môžu byť ešte rozpracované, niektoré už vybavené, a tie sú práve tie kľúčové, z ktorých sa vám počíta provízia. Okrem toho vidíte aj zoznam titulov, ktoré sa v nich vyskytovali. Štandardne sa zobrazuje prehľad za posledný týždeň, objednávky môžete triediť aj podľa mesiacov či kompletne od založenia konta.

V časti Vyplatiť provízie potom stačí požiadať o vyplatenie tých provízií, ktoré na vás čakajú, čo uvidíte v prehľadnej tabuľke. Ľahko si v nej porovnáte, aká suma vám patrí pri vyplatení sumy na účet alebo prostredníctvom poukážky.

Príjem z partnerského systému asi neprekoná samotný predaj vašich kníh, bude ale jeho príjemným doplnkom. Takto získané peniaze môžete investovať napríklad do ďalšej promo kampane či na odmeny pre svojich čitateľov v súťaži.

Komentár

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prví! :)

Pridať komentár