cmu.edu
Čo je Publico?
Publico je projekt kníhkupectva Martinus. Je určený pre tých, ktorí chcú vydať svoju knihu a predávať ju na Slovensku, v Česku a po celom svete.
1 Publico vzniklo v roku 2013 ako projekt kníhkupectva Martinus a partnerskej firmy Dibuk. Spolupráca najväčšieho kníhkupectva a jeho exkluzívneho distribútora e-kníh načrtla základné obrysy našich služieb: vytvárať e-knihy v profi kvalite a predávať ich na Martinuse, ale aj v ďalších napojených kníhkupectvách prakticky po celom svete.
2 E-knihy boli pre Publico logický začiatok, pretože neexistuje jednoduchšie, rýchlejšie ani lacnejšie riešenie, ako sa dostať na knižný trh. Naším cieľom ale nebolo byť len mechanickým nástrojom, ktorý autorov dostane z bodu A do bodu B. Chceli sme byť partnermi, a preto sme dôsledne počúvali, aké služby od nás očakávajú a usilovali sme sa ich priniesť.
3 Jazyková a redakčná korektúra i tvorba obálky boli prvými službami, ktoré sme zabezpečovali pre našich autorov. Snažili sme sa, aby aj e-knihy nezávislých spisovateľov mohli konkurovať akémukoľvek bestselleru z dielne tradičného vydavateľstva. Všetko smerovalo k tomu, aby sme mohli autorom ponúknuť kompletné vydavateľské služby.
4 Rok 2019 sme odštartovali s Print on demand, pričom príprava trvala viac než 2 roky. Celosvetovo obľúbená služba tlače a distribúcie knihy je ideálnym riešením pre každého nezávislého autora. Spolupracujeme s takmer 400 autormi, ktorí majú na konte takmer 650 kníh, náš tím sa rozrastá, a tak sa tešíme na všetky spoločné úspechy, ktoré pomôžeme dosiahnuť – možno aj vám? ;-)
Milujeme knihy
Priznávame sa: knihy sú náš život. Cez deň ich tvoríme a po nociach ich čítame. Ak máte nejaký liek, ako sa zbaviť závislosti od kníh, sem s ním. Alebo... alebo žeby radšej nie? :)
Dbáme na kvalitu
Tvorbou e-kníh sme sa v Dibuku zaoberali medzi prvými na Slovensku už od roku 2010. Odvtedy sa snažíme naše postupy neustále zlepšovať, aby bola ich kvalita vždy na prvom mieste.
Pridaná hodnota
Autor by nemal byť samotár, odkázaný sám na seba. Chceme byť pre vás rovnocenným partnerom a pomáhať vám napĺňať vaše ciele a spisovateľské ambície.
Podporujeme slobodu
Publico nie je vydavateľstvo, teda vydavateľom knihy ste stále vy. To znamená, že sa na nás nepresúvajú žiadne práva a o všetkom rozhodujete sami.
Radíme autorom
Publico je zároveň priestor, kde si autori môžu radiť medzi sebou navzájom. My sa usilujeme pomáhať najmä článkami na blogu a ďalšími užitočnými informáciami.
Individuálny prístup
Každý autor má iné požiadavky. Každá kniha je iná. Nie sme automaty, ktoré len mechanicky spracúvajú dáta, ale dokážeme pre vás zabezpečiť rôzne služby priamo na mieru.
Monika Zbínová
manažérka projektu
Monika manažuje celý projekt a píše články na blog
Ján Kovačovský
katalóg
Jano má na starosti katalóg e-kníh, aby sa všetky e-knihy, ktoré urobíme, dostali až k predajcom
Monika Záborská
promo
Monika sa venuje promo aktivitám a riadi marketingové  kampane vybraných kníh
Dominika Zeleňáková
administratíva
Dominika komunikuje s autormi, stará sa o zmluvy a korešpondenciu
Miroslav Bellay
konverzie
Miro vytvára tie nakrajšie e-knihy pre vás a vašich čitateľov
Miroslav Kulich - 2b3
grafik
Miro vytvára profesionálne obálky, aby sa vaše knihy výborne predávali
Radovan Ščibrany
zmluvy
Radky podpisuje zmluvy a pravidelne vytvára nahlášky predaných kníh 
Stanislav Kubernát
konverzie
Stano vytvára tie nakrajšie e-knihy pre vás a vašich čitateľov
Slavo Hrebenár
grafik
Slavo vytvára profesionálne obálky, aby sa vaše knihy výborne predávali
Nie je snáď nič krajšie než splnený sen. Publico splnilo ten môj. Ďakujem!
Michal Rosa
autor knihy Nevinnosť
Publico je ideálne pre