cmu.edu
Korektúry
bezchybný pravopis je samozrejmosťou každej knihy

Jazyková korektúra

Máte radi slovenčinu a diktáty vám išli v škole dobre? Gramatické a pravopisné chyby, problémy s interpunkciou alebo preklepy robí každý autor bez ohľadu na to, koľkokrát si svoj text po sebe prečíta. Skúsený jazykový korektor odhalí všetky chyby a preklepy, ktoré vo vašom texte ostanú, aj keď sa snažíte písať čo najpresnejšie. 

Redakčná korektúra

Začínajúci autor potrebuje často niečo viac ako len jazykovú korektúru. Potrebuje pomoc redaktora, ktorý dokáže z jeho textu ako z hrubého materiálu vysekať diamant. Redakčná korektúra vám pomôže vylepšiť vaše dielo z literárneho hľadiska – redaktor vás usmerní, ak ste sa v deji príliš zamotali, ak postavy konajú nejasne a či náhodou nepíšete podvedome len kópiu známeho diela. 

Korektúry sú ako domáce práce - nikto si ich nevšimne, až kým sa na ne nevykašlete

V knihe pôsobia chyby na čitateľa rušivo a môžu ho odradiť od ďalšieho čítania. V rámci jazykovej korektúry budú opravené gramatické a pravopisné chyby - teda ypsilony, čiarky, nespisovné slová, preklepy a interpunkčné chyby (nesprávne úvodzovky, zabudnuté medzery a pod.).

Pri redakčnej korektúre sa robia hlbšie zásahy do štruktúry textu. Redaktor nepracuje izolovane, naopak, spolu s autorom hľadá tú najdokonalejšiu verziu textu. Všetko tak, aby zachoval autorov štýl, ducha a to, čo sa snaží v knihe vyjadriť. Upozorní na nelogické konanie postáv, zbytočné pasáže, navrhne, čo rozviť, prepísať, vyhodiť. 
Splnili mi každé želanie a každú požiadavku. Profesionálne a bez odkladu. Postarali sa o mňa vskutku kráľovsky, ako o autorku toho najväčšieho bestselleru pod slnkom. Ďakujem.
Monika Kandriková
autorka knihy Noc ma volá po mene
2 za normostranu
jazyková korektúra
oprava gramatických chýb
oprava pravopisných chýb
-
-
4 za normostranu
redakčná korektúra
oprava gramatických chýb
oprava pravopisných chýb
oprava štylistických chýb
návrh úpravy štruktúry textu

Často kladené otázky

Čo je normostrana?
Normostrana je strana v rozsahu 1800 znakov vrátane medzier. Ak chcete zistiť, koľko normostrán má váš text, nájdite vo Worde (na spodnej lište) údaj o počte znakov vrátane medzier a vydeľte ho číslom 1800. Pre presný výpočet a potvrdenie ceny korektúry nám prosím svoj text zašlite e-mailom.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Použite bázu vedomostí
...alebo hľadanie na stránke, prípadne sa inšpirujte článkami na blogu
Pošlite e-mail
Ideálna forma pre posúdenie vášho diela alebo rovno odštartovanie našej spolupráce,
Zaregistrujte sa
Registrácia je nezáväzná a najlepšie vám odpovieme, keď sa o vás dozvieme prvé info