cmu.edu
Distribúcia
predávajte e-knihu po celom svete

Máte e-knihu hotovú? Začnite predávať!

Chcete len predávať hotovú e-knihu? ŽIadny problém! Ušetrite si čas aj nervy. Namiesto toho, aby ste si dohadovali osobitné podmienky s každým predajcom, vybavíme to za vás u viacerých naraz. Ako autorovi vám patrí najväčší podiel z predaja. Z každej predanej e-knihy dostanete až 60 % z jej ceny pravidelne na váš účet.

Ostaňte slobodní

Od autorov nevyžadujeme exkluzivitu. Znamená to, že môžete svoju e-knihu predávať aj cez svoj web či u predajcov, ktorých nezastrešujeme. Ak Po zaradení e-knihy do predaja dostanete prístup do administračného rozhrania, kde si môžete kedykoľvek pozrieť, ako sa vašej knihe darí.

Na iBookstore môžete predávať svoju e-knihu naraz v 51 krajinách sveta!

Vo svete sa nachádza množstvo tých, ktorí čítajú knihy v slovenčine alebo češtine, no bývajú vo Francúzsku, Kanade, Austrálii, Mexiku či Japonsku. Apple iBookstore je miesto, kde nakupujú e-knihy majitelia iPhonov, iPadov či Macov, skrátka rôznych Apple zariadení. Kombináciou týchto veľkých skupín dostávate jednu veľkú množinu zákazníkov, ktorých môžete osloviť svojou e-knihou aj vy. Stačí si z našej ponuky vybrať balíček START+ alebo START+PROMO a dostanete tak vašu e-knihu do celého sveta!
Ďakujem za ústretovú a flexibilnú spoluprácu. Veľmi sa teším, že moje knižky sú dostupné už aj v elektronickej podobe a vďaka Publico.sk sa predávajú u najväčších distribútorov.
Kriss Keller
autorka knihy Dávaj pozor doma
štart
19
pre začínajúcich autorov
podiel z predaja 50 %
-
-
-
-
štart +
29
najvýhodnejšia cena
podiel z predaja 60 %
online kontrola predajov
celosvetový predaj cez Apple iBookstore
vrátanie poplatku po dosiahnutí obratu 100 €
-
štart + promo
129
obsahuje promo na martinuse
podiel z predaja 60 %
online kontrola predajov
celosvetový predaj cez Apple iBookstore
N/A
promo banner na 1 týždeň

Distribúcia a predaj

Ako dlho trvá, kým sa e-kniha dostane do distribúcie?
Orientačne 2 - 4 týždne. Všetko závisí od rýchlosti našej komunikácie, pošty a bankových prevodov. Samotné spracovanie e-knihy trvá cca 1-3 pracovné dni. Po zaradení e-knihy do nášho katalógu majú všetci predajcovia k dispozícii e-knihu okamžite. Na iBookstore e-knihy nahrávame ručne, schvaľovanie zo strany Apple trvá 1-2 pracovné dni.
Môžem stanoviť presný dátum, kedy sa e-kniha začne predávať?
Áno, ak dovtedy stihneme knihu spracovať a kniha bude pripravená, môžete začiatok predaja posunúť na zvolený dátum.
Kto stanovuje cenu knihy?
Cenu stanovujete vy ako autor – vydavateľ. Pomôckou v tom vám môže byť náš článok Ako stanoviť cenu e-knihy?
Ako bude moja e-kniha chránená proti neoprávnenému šíreniu?
Pre zabezpečenie ochrany používame tzv. sociálne DRM. Funguje na jednoduchom princípe – keď si čitateľ e-knihu kúpi, nie je šifrovaná, ale nesie v sebe informácie o nákupe, ktoré majú motivovať k zodpovednému používaniu e-kníh. To umožňuje čitateľom čítať takto chránené e-knihy na akomkoľvek zariadení či v akejkoľvek aplikácii, ktorá e-knihy podporuje a zároveň poskytuje ochranu pre autorov – vydavateľov. Apple iBookstore používa vlastný systém ochrany, ktorý dovoľuje čítať zakúpené knihy iba v rámci používateľského účtu nákupcu.
Ako môžem sledovať štatistiky predaja mojej e-knihy?
Pravidelne podľa zúčtovacieho obdobia (štvrťročne) vám budeme posielať nahlášky o počtoch predaných e-kníh spolu so sumou celkového podielu z predaja. Okrem toho, ak si zakúpite balíček ŠTART+ alebo ŠTART+PROMO, dostanete prihlasovacie údaje do administračného rozhrania, kde si môžete predajnosť svojej e-knihy (e-kníh) u všetkých partnerov kedykoľvek skontrolovať. 
Ako mi budete vyplácať podiel z predaja?
Na základe pravidelných nahlášok priamo na váš účet, ktorý uvediete pri podpise zmluvy. Ak s nami uzavriete zmluvu ako živnostník/s. r. o., budeme vám podiel z predaja vyplácať kvartálne na základe faktúry, ktorú nám podľa nahlášok vystavíte.
Prečo vôbec musíte platiť za to, že budeme vašu e-knihu predávať?
1. Náklady na katalogizáciu. My samotnú e-knihu nepredávame, ale zaraďujeme ju do spoločného katalógu, odkiaľ ju priamo predávajú jednotliví predajcovia. Nám vznikajú náklady na prevádzkovanie a údržbu tohto katalógu.
2. Náklady na administráciu. Vytvárame zmluvu o poskytovaní našich služieb (bez nej to žiaľ stále nejde), posielame ju poštou, niekedy aj do zahraničia.
3. Náklady na úpravu e-knihy. Do predaja zaradíme e-knihu až po dôkladnej kontrole, aby bola dobre čitateľná na všetkých typoch čítačiek. Takmer vždy si vyžaduje drobné úpravy a z hotového EPUBu ešte vytvárame súbor MOBI.
4. Marža predajcov. Hoci nám z predaja každej e-knihy náleží 40 %, väčšinu z tohto podielu odvádzame ako maržu jednotlivým kníhkupectvám, ktoré e-knihu predávajú. 

V konečnom dôsledku sú s týmito činnosťami spojené náklady, ktoré vo väčšine prípadov len z nášho podielu z predaja nie sú pokryté. 

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Použite bázu vedomostí
...alebo hľadanie na stránke, prípadne sa inšpirujte článkami na blogu
Pošlite e-mail
Ideálna forma pre posúdenie vášho diela alebo rovno odštartovanie našej spolupráce,
Zaregistrujte sa
Registrácia je nezáväzná a najlepšie vám odpovieme, keď sa o vás dozvieme prvé info